Doppler - 75-ročný úspešný príbeh

Tradičný dopplerovský podnik sa môže ohliadnuť za úspechom viac ako 75 rokov, ktorý umožnila odvaha, usilovnosť a optimizmus všetkých zúčastnených generácií zamestnancov a rodiny majiteľov. Vyše sedem desaťročí medzi založením a súčasnosťou bolo poznačených mnohými zmenami. Jedna vec však je a vždy zostáva rovnaká: záväzok k najvyššej kvalite, ako aj záväzok k spolupráci medzi vedením, zamestnancami, zákazníkmi a obchodnými partnermi.

V roku 1946 založil Ernst Doppler spoločnosť Doppler v Braunau s niekoľkými zamestnancami. Viedol tiež pobočku v Salzburgu. Išlo už o druhé odvážne rozhodnutie ambiciózneho podnikateľa. Po nepokojoch druhej svetovej vojny musela rodina Dopplerovcov utiecť zo Sudet a zanechať za sebou spoločnosť, ktorú prevzal Ernst Doppler a ktorú s veľkou vášňou vybudovala v dnešnej Českej republike. Ernst Doppler začínal od nuly v Braunau a dokázal si urobiť dobré meno na zastrešujúcom trhu so živou intuíciou, skúsenosťami, usilovnosťou a veľkým optimizmom.

V roku 1952 do spoločnosti vstúpila dcéra Renate Doppler. Ukázala sa ako skutočná strážkyňa strešnej tradície a iniciovala neskoršiu expanziu v Braunau.

V roku 1959 jej manžel Hermann Würflingsdobler sen. pridal sa k nej. Plní motivácie dvaja spolu s desiatimi zamestnancami pokračovali v riadení výroby a predaja dáždnikov. Miera rastu sa každoročne zvyšovala, pričom trh sa v tom čase obmedzoval výlučne na Rakúsko.

Sídlo spoločnosti v Braunau sa rozširovalo počas 60. rokov . S novými strojmi a teraz s 50 zamestnancami sa v tom čase vyrobilo 800 dáždnikov denne. Portfólio výrobkov sa neustále a strategicky rozširovalo - v roku 1962 so záhradnými dáždnikmi a v roku 1970 s podložkami.
V roku 1971 bola založená spoločnosť v Nemecku.

V roku 1986 nastúpil do spoločnosti vnuk zakladateľa Ernsta Dopplera, Hermann Würflingsdobler. O dva roky neskôr nasledovala jeho manželka Margit Würflingsdobler.
V roku 1988 sa začala veľká internacionalizácia Dopplera. Dcérske spoločnosti vo východnej Európe a Ázii boli rýchlo a úspešne založené.
V roku 1990 pribudol obchod so záhradným nábytkom. Počet zamestnancov sa zvýšil zo 140 na 180. V roku 1999 bola postavená veľká nová výstavba, aby bolo možné čeliť rastu a technickému rozvoju.

Kúpa značky Knirps spolu so švajčiarskym partnerom v roku 2005 bola ďalším dôležitým krokom v histórii spoločnosti.
Medzitým sa do spoločnosti pripojili pravnuci zakladateľa spoločnosti. Martin Würflingsdobler a Ulrike Kinder sú štvrtou generáciou rodiny. V roku 2015 sa pridal Martin Würflingsdobler a jeho manželka Verena ho nasledovala o štyri roky neskôr. Ulrike Kinder sa pripojila k rodinnej spoločnosti v roku 2020.

Neustále sa investuje do optimalizácie výroby, skladovania, dodávateľského reťazca a digitálnej budúcnosti. Po rozsiahlom rozšírení sídla spoločnosti má skupina doppler v súčasnosti 360 zamestnancov po celom svete, z toho 200 na svojom hlavnom mieste v Braunau. Každý jednotlivec prispieva svojím nasadením k dopplerovskému úspechu.

V 70. rokoch 20. storočia došlo k vytvoreniu nemeckej pobočky, v 90. rokoch vznikli dcérske firmy v Čechách (1991) a na Slovensku (1992).

Ponúkame prvotriedne produkty prevažne európskeho (českého, slovenského a rakúskeho) pôvodu s dobrým pomerom kvality a ceny, doplnené o cenovo výhodnú variantu importného tovaru v štandardnom prevedení.
Dáždniky a slnečníky sú k dostaniu tiež s reklamnou potlačou či Vaším individuálnym logom .